Kahta’da, “Sıfır Atık Projesi” tanıtım ve bilgilendirme toplantısı

29 Mayıs 2019 0
reklam
KAHTA’DA SIFIR ATIK PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Kahta’da, “Sıfır Atık Projesi” tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Kahta Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya Başkanlığında yapıldı.
Kahta Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, STK üyeleri ile diğer yetkililer katıldı.
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla ülke çapında yürütülen proje ile israfın ve atık oluşumunun önüne geçilmesi, kaynakların daha verimli kullanılıp atıkların geri dönüşüme kazandırılması yoluyla tasarruf edilmesi hedefleniyor.
Gerçekleşen toplantıda uzmanlar tarafından “Sıfır Atık” projesinin uygulanmasıyla ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.
Gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan “Sıfır Atık” projesinin önemine değinen ilçe kaymakamımız, projenin uygulanması ve yaygınlaştırılması konusunda herkesi sorumlululuk bilinci ile hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Kaymakamımızın konuşmasının ardından “Sıfır Atık” projesi tanıtım, bilgilendirme toplantısı katılımcılar tarafından karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.
BENZER KONULAR
Adıyaman tütünü Çelikhan tütünü