SRİ LANKA’daki Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Adıyamanlı Mühendisler Son Yolculuğuna Uğurlandı

24 Nisan 2019 0
reklam

Geçtiğimiz hafta sonu Sri Lanka’daki kilise ve otelleri hedef alan terör saldırısında hayatını kaybeden Adıyamanlı iki Türk Mühendis Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş’un cenazeleri son yolculuğuna uğurlanmak üzere baba ocağı Adıyaman’a getirildi.

Uçakla Adıyaman Havalimanına getirilerek cenaze araçlarına konulan Yiğit Ali Çavuş’un cenazesi Adıyaman merkez Yeni Asri Mezarlık Camisi morguna kaldırılırken, Serhan Selçuk Nariçi’nin cenazesi ise toprağa verilmek üzere Gölbaşı ilçesine gönderildi.

Hayatını kaybeden Mühendisler için ilk tören Elektrik ve Elektronik Mühendisi 34 yaşındaki Serhan Selçuk Nariçi için Gölbaşı ilçesinde düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Bedir Deveci, Gölbaşı Kaymakamı Adem Kaya, İlçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ulu Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Serhan Selçuk Nariçi Yarbaşı Köyünde toprağa verildi.

Hain terör saldırısında hayatını kaybeden Adıyamanlı Mühendis Yiğit Ali Çavuş için de Adıyaman Mezarlık Camii’nde tören düzenledi.

Törene Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Yiğit Ali Çavuş’un ailesi, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Siyasi Parti Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.      

25 yaşında bekar olan İnşaat Mühendisi Yiğit Ali Çavuş’un Türk Bayrağına sarılı cenazesi son yolculuğuna uğurlanmak üzere Yeni Mezarlık Camii avlusuna getirildi.

İkindi Namazının ardından İl Müftüsü Mehmet Taşçi tarafından kılınan cenaze namazı sonrası Yiğit Ali Çavuş’un naaşı çok sayıda vatandaşın katılımıyla gözyaşları arasında tekbirler eşliğinde Adıyaman Şehitliğinde toprağa verildi.

Cenaze töreni sonrası Vali Aykut Pekmez, Yiğit Ali Çavuş’un tabutunun üzerindeki Türk Bayrağını baba Mehmet Çavuş’a takdim ederek acılı aileye başsağlığı ve sabır diledi.

BENZER KONULAR
Adıyaman tütünü Çelikhan tütünü