Kara Pazar Demokrasiye Yumruk

25 Nisan 2019 0
reklam

Merhabalar .. Öncelik ile bu yazıyı kaleme alır iken düşünüyorum acaba nereye geldik ülke olarak nasıl bir ülke olduk , deyim yerinde ise nerden nereye .

Bir ülke düşünün demokrasi ile yönetilen ,ana mualefet partisi genel başkanı olsun milyonların başkanı bir şehit cenazesinde toplu bir gürüh tarafından saldırıya uğratılsın .

Şimdi düşünün olabilir toplumsal bir olay denilebilir lakin derine inmek gerekir , bu olaylara nasıl zemin hazırlandı ? ” Demiri Soğutmak Gerek ” denilince demir neden ısıtıldı sormak lazım !

Onuda geçtim tehlikenin boyutu derin söyleki ; Türkiye’de milyonların oyunu almış bir başkana bu yapılmamalıydı . Ya etkiye tepki insanlar sokağa çıksaydı ? Ülkede yanacak bir ateş hepimizi sarmazmıydı ?

Ben bunları kendime çekine çekine soruyorum , Çünki vaziyet vaziyet değil ! Demokrasiye yumruk atan bu zaat denetim serbesti ile dışarda , geriye kalan gürühta dışarta !

Vaziyet sormak gerekirse o yumruk 20 kişilik bir partinin başkanına atılsaydıda demokrasiye atılmıştı , Lakin milyonların kitlesel oyunu almış bir başkana atıldı yazık yazı ve o zaat dışarda …

Bu ülke anca ve anca demokrasiye değer verilerek kalkındırılır , kötü lafların cümlelerin keskin sirke misali küpüne zarar verecektir .

Barış ile kalkınacağımız yarınlar umuduyla Selamlar Saygılar…

Ömer Faruk YILMAZ …

Ömer Faruk YILMAZ
Ömer Faruk YILMAZDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
Adıyaman tütünü Çelikhan tütünü